OTÁZKY A ODPOVEDE

OK Beta+

Otázka

Čo je OK Beta+?

Odpoveď

OK Beta+ je doplnok stravy určený na podporu kĺbov. Ide o zmes na prípravu nápoja s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinkami, vyrobenú zo starostlivo vybraných ingrediencií tej najvyššej kvality. Priaznivo ovplyvňuje stav a funkciu kĺbov a kostí – podporuje regeneráciu, výživu a ochranu kĺbov, vďaka obsahu organicky viazaného vápnika prispieva k spevňovaniu kostí. Významným spôsobom napomáha znížiť kyslosť organizmu a tým prispieva k jeho ochrane pred následkami prekyslenia organizmu – podporuje prečistenie organizmu, harmonizuje črevnú funkciu, posilňuje kondíciu, odolnosť a obranyschopnosť.

Otázka

Je OK Beta+ z prírodných surovín?

Odpoveď

Všetky suroviny používané na výrobu produktu sú prírodného pôvodu. Výrobok je zostavený z vysokokvalitnej rozpustnej pšeničnej vlákniny, suchého extraktu lucerny siatej, glukozamínu a chondroitínu (z živočíšnych chrupaviek) a citranu vápenatého, je dosladený prírodným sladidlom fruktózou a ochutený citrónovo-mätovou prírodnou arómou. Ako všetky produkty OKG je OK Beta+ úplne bez chemickej stabilizácie.

Otázka

Bol tento výrobok skúšaný?

Odpoveď

Ako všetky produkty OKG je produkt OKG Beta+ notifikovaný na Ministerstve zdravotníctva Českej republiky (č.j. OER-350-22.10.2009-58502) a na Úrade verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (OHVBPKV/1616/2011/Ht z 11/3/2011). Jeho kvalita je overená v akreditovanom laboratóriu a posúdená SZÚ Praha. V zmysle Zákona o potravinách je kvalita výrobku priebežne preverovaná v akreditovaných laboratóriách.

Otázka

Ako sa OK Beta+ užíva?

Odpoveď

Odporúčame zmes rozpustiť v cca 100 ml vody alebo mlieka – dospelí užívať 3 čajové lyžičky (cca 5 g) denne, deti od 3 rokov 1 čajovú lyžičku denne. Pri pravidelnom užívaní vystačí balenie 150 g na 30 dní. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotným a dojčiacim ženám odporúčame užívať výrobok po konzultácii s lekárom. Odporúčame užívať OK Beta+ predovšetkým skupinám osôb, ktoré majú podľa posledných poznatkov vyššiu potrebu doplňovania vápnika (Ca) – v období rastu a vývoja, všeobecne pri ženách, pri tehotných a dojčiacich ženách, pri senioroch a pri osteoporóze. OK Beta+ je vhodná aj pre osoby s celiakiou a alergiou na lepok; obsahuje síce významné množstvo pšeničnej vlákniny, tá však neobsahuje lepok, preto tento prípravok môžu bez obáv užívať aj pacienti s celiakiou. Vhodné je užívať OK Beta+ po dobu najmenej 2 mesiacov a po tejto dobe je možné urobiť si prestávku, pretože účinok zvyčajne pretrváva. Prestávka v užívaní však nie je nevyhnutná.

Otázka

Prečo je dôležité začať užívať OK Beta+ práve teraz?

Odpoveď

Vplyvom jednostrannej námahy kĺbov, preťažovania, nadváhy a veku sa kĺbová chrupavka degeneruje. OK Beta+ obsahuje látky, ktoré sú súčasťou základnej štruktúry chrupavky, ďalej látky, ktoré zabezpečujú jej pružnosť a predovšetkým blokuje aktivitu enzýmov, ktoré narúšajú jej štruktúru. OK Beta+ teda zohráva zásadnú úlohu v reparáciu a regenerácii kĺbov. Navyše je zdrojom organicky viazaného vápnika (Ca). Vďaka svojej unikátnej väzbe má najvyššiu vstrebateľnosť z vápenatých solí Ca a výbornú znášanlivosť v organizme. OK Beta+ zohráva pozitívnu úlohu nielen pri spevňovaní kostí, ale zároveň tiež pri udržiavaní acidobázickej rovnováhy a účasti na svalovej kontrakcii, vrátane srdcovej činnosti. Okrem iného tiež bráni tvorbe obličkových kameňov. OK Beta+ pomáha obmedzovať nadmernú kyslosť organizmu, ktorá môže viesť k veľmi vážnym zdravotným problémom (únava, migrény, kožné ochorenia, alergie, tráviace problémy, reuma, zápaly kĺbov, osteoporóza...). K prekysleniu organizmu vedie najčastejšie nesprávna strava obsahujúca nadmerné množstvo kyselinotvorných potravín (mäso, mlieko, vajcia, cukor, sladkosti, priemyselne spracované výrobky, obilniny, káva, alkohol, sýtené limonády...). Ľudské zdravie je úplne závislé práve na rovnováhe kyslých a zásaditých látok v tele. OK Beta+ svojím jedinečným zložením napomáha znížiť kyslosť organizmu a tým prispieva k zdravému stavu všetkých kĺbov v tele a jeho ochrane pred následkami prekyslenia organizmu. OK Beta+ by sa mala stať každodennou súčasťou Vášho života.

Otázka

Aké ďalšie výhody prináša OK Beta+?

Odpoveď

OK Beta+ sa používa ako nápoj, nie vo forme tabliet – je tak vstrebateľnejší. Proces vstrebávania začína už v ústach a nápoj je veľmi rýchlo strávený. Stráviteľnosť nutričných látok je maximálna, čo je výhodné predovšetkým pre starých a vážne chorých ľudí. S pribúdajúcim vekom totiž klesá schopnosť organizmu vstrebávať živiny (zlé hryzenie, pomalá peristaltika, ...), preto OK Beta+ vo forme zmesi na prípravu nápoja ponúka dokonale prístupné nutričné látky, ktoré majú na organizmus mimoriadne blahodarné a revitalizujúce účinky. Navyše touto formou dopĺňame pitný režim.

Otázka

Môže pri užívaní OK Beta+ dôjsť k detoxikačným prejavom?

Odpoveď

Áno, môžu sa dostaviť, ale nie sú nijako extrémne. OK Beta+ je potravina, pri ktorej očistné prejavy môžu pocítiť ľudia výrazne toxikovaní alebo ľudia s výrazným nedostatkom dôležitých nutričných látok v strave.

Otázka

Je OK Beta+ vhodná pre diabetikov?

Odpoveď

Určite. Diabetikom prospieva strava znižujúca kyslosť organizmu. Reguláciou zásaditosti OK Beta+ upravuje priechod cukrov cez črevné steny. Tým sa hladina cukru v krvi postupne normalizuje. OK Beta+ ovplyvňuje metabolizmus krvného cukru a pomáha stabilizovať jeho hladinu v krvi, je teda pre diabetikov veľmi vhodná. Odporučili by sme ju doplniť ďalšími výrobkami OKG: Emulips Forte a OK Alfou+ na stimuláciu činnosti pankreasu a OK Omegou-3 Complete, ktorá okrem iného, vďaka zvýšenému obsahu omega-3 mastných kyselín, napomáha optimalizácii glykémie.

Otázka

Na čo slúži vápnik v ľudskom tele?

Odpoveď

Minerálne látky sú pre organizmus nevyhnutné. Každý človek k svojmu životu potrebuje určité množstvo minerálnych látok a vitamínov. Tie sú dodávané z vonkajšieho prostredia vo forme potravy a vody. Sú nevyhnutné pre tvorbu ako organických častí človeka, tak aj pevných anorganických kostí a zubov. Často stačí prísun už jednej milióntiny gramu určitého prvku do organizmu v pravý čas a človek sa cíti zdravý. Medzi najzákladnejšie anorganické látky, ktoré ľudské telo nevyhnutne denne potrebuje patrí vápnik a fosfor zodpovedajúci predovšetkým za zdravé zuby a kosti. Vápnik sa v tele nachádza nielen v kostiach a zuboch, ale aj v telesných tkanivách, kde sa podieľa na sťahoch svalov (aj myokardu – srdcového svalu) a zrážanlivosti krvi, prispieva k úprave krvného tlaku. Ďalej vápnik prispieva k urýchlenému vstrebávaniu dvojmocného železa, takže napomáha činnosti nervového systému. Vápnik a sodík regulujú v organizme vodné hospodárstvo, normalizujú srdcový rytmus a pomáhajú pri vylučovaní odpadových látok. Pre ukladanie vápnika na správne miesta v tele je absolútne nevyhnutný fosfor, dôležitý je ale pomer vápnika a fosforu – 2:1 v prospech vápnika. Ak je v tele fosforu neúmerne viac než vápnika, začne telo ich hladinu vyrovnávať a „zbierať vápnik, kde sa dá“. V krajných prípadoch teda môže dôjsť aj k jeho odoberaniu z kostí, čo môže mať veľmi neblahé následky. Preto z dôvodu vysokého obsahu fosforečnanov odporúčame vyhnúť sa predovšetkým kolovým nápojom, taveným syrom a ďalším potravinám obsahujúcim fosforečnany. Pre správnu vstrebateľnosť vápnika je nevyhnutný aj vitamín D, preto odporúčame doplniť OK Beta+ výrobkom OK Omega-3 Complete alebo OK Gama+, ktoré obsahujú vysoké množstvo vitamínu D.

Emulips
Emulips Forte
Emulips Slim
Factor Base Kids
Emulips Slim DRINK
OK Alfa+
OK Beta+
OK Gama+
OK Omega-3 Complete
OK Omega+
OK Tau+
Factor Base NO
Factor Base Detox
Factor Base
Factor Base AntiAge
OK Gel
OK Balsam
Migrenout
Příležitost na klíč OKG
Jak funguje podnikání s OKG v praxi?

POMÁHAJTE S NAMI


pomáhejte s námi (pdf)

Copyright © 2019 O.K.G., s.r.o. Všetky práva sú vyhradené.


Nepoznám heslo
×