OTÁZKY A ODPOVEDE

Emulips Forte

Otázka

Čo je Emulips Forte?

Odpoveď

Je to odborníkmi špeciálne vyvinutý doplnok stravy určený na harmonizáciu činnosti tráviaceho traktu. Posilňuje funkciu tráviacej sústavy, uľahčuje štiepenie a trávenie tukov, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a žlče, chráni sliznicu tráviaceho traktu, podporuje funkciu pečene a žlčníka, stimuluje črevnú funkciu a potláča nadúvanie, upokojuje podráždený žalúdok a črevá, dezinfikuje črevný obsah, zlepšuje vstrebávanie živín z prijatej potravy. Je obohatený o zvýšenú hladinu vitamínu E – dôležitého antioxidantu, ktorý chráni organizmus pred nepriaznivým pôsobením nebezpečných voľných radikálov, pomáha udržiavať dobré zdravie a spomaľuje prejavy postupujúcej staroby – posilňuje ochranu organizmu pred nebezpečným účinkom civilizačných vplyvov. Podporuje zdravý stav a riadnu funkciu srdca a ciev, priaznivo pôsobí proti kôrnateniu ciev. Napomáha intenzívnejšej krvotvorbe, stimuluje množenie bielych a červených krviniek, prispieva k detoxikácii pečene, priaznivo pôsobí pri ťažkostiach s pečeňou. Posilňuje celý organizmus, stimuluje fyzicky aj psychicky, pomáha odstraňovať chronickú únavu a priaznivo pôsobí na nervovú sústavu.

Otázka

Čo obsahuje Emulips Forte, je prírodný?

Odpoveď

Je vyrobený z rastlinného repkového oleja z bezerukových a bezglukosinolátových odrôd repky, vysokoúčinných emulgátorov prírodného pôvodu a bylinných extraktov (z mäty piepornej, horca žltého a sladkého drievka), je obohatený o zvýšenú hladinu vitamínu E a je ochutený anízovým olejom. Všetky jeho zložky musia spĺňať podmienku vysokej kvality, čistoty a stability. Pravidelným užívaním Emulipsu Forte je zaistený organizmu prísun kvalitného prírodného oleja, vysokoúčinných emulgátorov prírodného pôvodu, vitamínu E (167% odporúčanej dennej dávky v 1 ml prípravku) a dôležitých látok z použitých bylín (napr. horčín, silíc a trieslovín, vitamínov skupiny B a C a biologicky aktívnych minerálov – vápnika, železa, horčíka, fosforu, draslíka, selénu, zinku). Rastlinný repkový olej používaný na výrobu Emulipsu zaručuje dlhú trvanlivosť výrobku, je špičkovej kvality (má vysoký obsah mononenasýtených mastných kyselín – kyselina olejová 40%). Použité emulgátory sú z tohto oleja vyrábané jednoduchou premenou, ide o látky, ktoré sa v živých organizmoch bežne vyskytujú ako súčasť metabolizmu tukov. Ako všetky produkty OKG je Emulips Forte úplne bez chemickej stabilizácie.

Otázka

Bol Emulips Forte skúšaný?

Odpoveď

Ako všetky produkty OKG je produkt Emulips Forte notifikovaný na Ministerstve zdravotníctva Českej republiky (č.j. OER-35.1-19.05.2010-50434) a na Úrade verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (OHVBPKV/1613/2011/Jo z 15/3/2011). Jeho kvalita je overená v akreditovanom laboratóriu a posúdená SZÚ Praha. V zmysle Zákona o potravinách je kvalita výrobku priebežne preverovaná v akreditovaných laboratóriách.

Otázka

Ako sa Emulips Forte užíva?

Odpoveď

Odporúčame ho užívať najlepšie po jedle, napr. na kúsku pečiva v dávke 10-20 kvapiek (cca 0,5-1ml) – dospelí 1-3x denne, deti od 3 rokov 10 kvapiek 1x denne. Pri pravidelnom užívaní 1x denne vystačí balenie 50ml až na 100 dní. Emulips Forte je možné užívať celoročne bez obmedzenia. Skladujte ho v tme pri teplote do 25°C, nevystavujte ho priamemu slnku a pred použitím ho dobre pretrepte! Teplotná zmena štruktúry nemá vplyv na účinnosť výrobku!

Otázka

Môže Emulips Forte užívať každý?

Odpoveď

Emulips Forte je doplnkom stravy, teda je bezpečný. Môžete ho užívať aj pri najbežnejších diétach – pri cukrovke, žlčníkovej diéte, pri chorobách srdca a ciev. Nie je určený pre deti do 3 rokov. Každý organizmus reaguje odlišne, každý nemusí pri užívaní Emulipsu Forte dosiahnuť rovnaké výsledky, sú závislé od množstva faktorov. Pri viacerých ťažkostiach môže Emulips Forte pôsobiť ako vhodný podporný prostriedok liečby, hoci nie je liekom, ale doplnkom stravy.

Otázka

Ako uľahčuje Emulips Forte trávenie tukov?

Odpoveď

Prevádza tuky prijaté v potrave do ľahko stráviteľnej emulgovanej formy, a tým významným spôsobom uľahčuje ich trávenie a zlepšuje vstrebávanie ďalších látok v rozpustných tukoch, napr. vitamínov. Pri pravidelnom užívaní pomáha upraviť metabolizmus tukov v tele. Významne odľahčuje tráviaci trakt po konzumovaní tučných jedál. Emulgácia tukov (lipidov) je proces, pri ktorom dochádza k jemnému rozptýleniu jednej nemiešateľnej kvapaliny v druhej (teda napríklad oleja vo vode), podobne ako keď sa mydlom odstraňuje mastnota z rúk. Mydlo v tomto prípade napomáha rozptýleniu mastnoty vo vode. Podobne pôsobia soli žlčových kyselín v tráviacom trakte. Tuk prijatý v potrave prechádza ústami a žalúdkom prakticky nezmenený. Prvým krokom metabolizmu tukov je ich emulgácia pomocou žlče. Od kvality vzniknutej emulzie a tým aj od jej vstrebávania závisí využitie nielen tukov, ale aj lipofilných vitamínov (vitamíny A, D, E a K) a niektorých esenciálnych mastných kyselín rozpustných v tukoch. Emulips Forte významným spôsobom uľahčuje trávenie tukov a zlepšuje vstrebávanie ďalších látok v rozpustných tukoch, napr. vitamínov.

Otázka

Akú úlohu zohrávajú v pôsobení Emulipsu Forte obsiahnuté bylinné extrakty?

Odpoveď

Pečeň a žlčník sú dvojicou strážcov, ktorí strážia čistotu v našom tele. Podporou ich správnej činnosti napomáhame maximálnej regenerácii tela. Tu zohrávajú veľkú úlohu horčíny, ktoré sme vo svojej strave postupom času, žiaľ, nahradili cukrom. Aj žlč je horká a práve horčíny dodané telu pomáhajú lepšej funkcii pečene. Staré národy vedeli ako sú horčíny dôležité pre trávenie, a preto boli kedysi vo veľkej miere zastúpené v každom elixíre pre dlhý život. Horčiny obsiahnuté v Emulips Forte sú preverené storočiami a v tele plnia funkciu regenerátora. Dokážu zvýšiť tvorbu antialergénov v pečeni a podporiť čistenie organizmu, čo má priaznivý vplyv na širokú škálu problémov, vrátane pozitívneho pôsobenia na srdce. Obsah množstva biologicky aktívnych látok je zameraný priamo na podporu regenerácie buniek. Obsahom bylinných extraktov sa výrazne zvyšuje účinnosť Emulipsu, jeho pôsobenie predovšetkým na tráviaci trakt je komplexnejšie. Emulips Forte vďaka obsahu Horca žltého, Mäty piepornej a Sladkého drievka podporuje dobré trávenie a zdravý celý tráviaci systém (napr. stimuluje činnosť pankreasu, podporuje vstrebávanie živín, predchádza a potláča nadúvanie, blahodarne ovplyvňuje funkciu pečene a žlčníka, podporuje čistenie čriev, pomáha udržiavať rovnováhu črevnej mikroflóry, má protihnačkové účinky a zároveň pôsobí antibakteriálne ako anthelmentikum – proti parazitickým červom). Obsahom Horca žltého stimuluje množenie bielych aj červených krviniek, posilňuje celý organizmus pri chronickej únave, obsahom Sladkého drievka navyše priaznivo pôsobí pri ťažkostiach s pečeňou, má antioxidačné a dezinfekčné účinky, stimuluje organizmus po fyzickej a psychickej stránke, pomáha odstraňovať únavu. Vďaka významnému množstvo Mäty piepornej navyše upokojuje žalúdok pri neurózach, neutralizuje pálenie záhy, stimuluje čistenie organizmu a tiež priaznivo pôsobí na dýchaciu a nervovú sústavu. Pre komplexné pôsobenie na pečeň a jej regeneráciu je vhodné doplniť ešte ďalšie produkty OKG – OK Alfa+ a OK Tau+.

Otázka

Čo sú „kyslíkové radikály“?

Odpoveď

Výskumy poslednej doby dokazujú, že voľné radikály sú jedny z najväčších nebezpečenstiev pre živé organizmy. Vznikajú v organizme ako vedľajší produkt látkovej výmeny v bunkách, prípadne do neho prenikajú z okolitého prostredia. Narušujú bunkové membrány, ničia DNA (kyselinu deoxyribonukleovú), a tým sú príčinou celkového chátrania sprevádzajúceho starnutie a celej rady ďalších porúch. Voľné radikály zohrávajú významnú úlohu pri vzniku pľúcnych a srdcových ochorení a sú významným faktorom zvyšujúcim riziko zhubného bujnenia. Imunitu potom možno považovať predovšetkým za schopnosť organizmu účinne tieto radikály eliminovať. Keby sme proces starnutia označili za oxidáciu, potom proti starnutiu pôsobia antioxidanty. Nezabránia mu, ale výrazne ho dokážu spomaliť. Výskumy preukázali, že blahodarné účinky antioxidantov tkvejú práve v neutralizácii voľných radikálov. Organizmus jedinca oslabeného chorobou, prípadne starého alebo nezdravo a jednostranne sa stravujúceho človeka obsahuje antioxidantov menej, čím uvoľňuje pole zhubnému pôsobeniu voľných radikálov. Podobne negatívne pôsobí aj znečistené životné prostredie, chemicky zamorené potraviny a pitná voda, stres, žiarenie televízorov alebo monitorov a pod. Pre staršie osoby, pre obyvateľov miest a pre športovcov je konzumácia antioxidantov veľmi dôležitá. Antioxidanty zamedzujú alebo aspoň spomaľujú starnutie jednotlivých buniek a tkanív v organizme a posilňujú jeho obranyschopnosť. Medzi najdôležitejšie antioxidanty patrí práve vitamín E obsiahnutý vo zvýšenej miere v Emulips Forte.

Otázka

Je pravda, že čím menej tuku obsahuje naša strava, tým je to lepšie?

Odpoveď

Nie, nie je. Domnievať sa, že tuk môžeme vylúčiť zo stravy úplne by bolo naivné a tiež nezdravé. Telo potrebuje určité množstvo tuku pre správnu funkciu fyziologických procesov. Tuk, na ktorý sme si zvykli pozerať sa ako na nepriateľa je pre život nevyhnutný. V žiadnom prípade nesmieme ani počas diéty tuky úplne vynechať, pretože pomáhajú telu absorbovať niektoré látky, sú zdrojom vitamínov (vitamíny A, D, E a K sa rozpúšťajú iba v tukoch) a zásobujú organizmus esenciálnymi mastnými kyselinami, ktoré telo nie je schopné samo vyrobiť. Navyše tuky paradoxne pomáhajú aj pri chudnutí, ak s nimi viete správne zaobchádzať. Udržať si optimálnu váhu a schudnúť bude ľahké, ak budeme správne zaobchádzať s tukmi a pravidelne užívať Emulips Forte.

Otázka

Ako vznikajú žlčníkové kamene?

Odpoveď

Výskyt žlčníkových kameňov je vlastne mierou nezdravosti stravy (veľký príjem tukov, cholesterolu a vápnika, malý príjem vlákniny a horčíka), prípadne nezdravého životného štýlu (konzumácia potravy menej často a vo väčších dávkach naraz). Žlč je produkovaná pečeňou permanentne a je udržiavaná v žlčníku (dochádza tu až k 10 násobnému koncentrovaniu žlče). Do tráviacich ciest je uvoľňovaná pri ceste potravy zo žalúdka. Nepravidelné stravovanie napomáha teda tvorbe žlčových kameňov – žlč zo zásobárne v žlčníku nie je priebežne vylučovaná a môžu teda vznikať žlčové kamene. Tiež konzumácia potravy bohatej na tuky prispieva k tvorbe žlčových kameňov. Cholesterol vznikajúci v pečeni premenou z tukov prijímaných potravou môže v žlčníku vytvoriť základ žlčových kameňov. Ak obsahuje žlč veľa cholesterolu alebo potravou privedieme do tela väčšie množstvo cholesterolu, môže dôjsť k jeho vyzrážaniu a vzniku nerozpustných kryštálikov. Ak nie sú rýchlo odvedené do dvanástnika rastú a vytvoria žlčníkové kamene. Kamene v žlčníku môžu byť ojedinelé, väčšie alebo menšie, ale mnohopočetné. Tie sú nebezpečnejšie, pretože môžu zo žlčníka vycestovať, dostať sa do žlčovodov a upchať ich, vyvolať koliku. Závažná je tiež skutočnosť, že žlčníkové kamene môžu postupne viesť k ďalším zdravotným komplikáciám. Zápalové procesy na žlčníku môžu prejsť do nádorového procesu. S chorobami pečene a žlčových ciest môžu tiež úzko súvisieť niektoré ochorenia pankreasu. Aby sme zaistili optimálny priebeh metabolických premien a transport vzniknutých látok na ďalšie miesta v tele odporúčame pravidelne užívať Emulips.

Otázka

Je možné s prípravkom Emulips Forte upravovať váhu?

Odpoveď

Áno. Emulips Forte môže pomôcť pri znižovaní váhy tým, ktorí trpia poruchou metabolizmu tukov. Títo ľudia majú zvyčajne problém s chudnutím aj keď dodržiavajú diétu. Pri pravidelnom užívaní Vám Emulips Forte pomôže upraviť metabolizmus tukov v tele. Ak trpíte nadváhou, dôsledkom upravenia Vášho metabolizmu je to, že si telo upravuje na „zdravú hodnotu“ aj svoju hmotnosť. Ak je Vaša váha optimálna väčšinou zaznamenáte s Emulips Forte predovšetkým upravenie vyprázdňovania (pravidelnú a bezproblémovú stolicu) a zmiznú pocity ťažkosti a nadúvania po jedle. Ak chcete váhu znižovať je samozrejme potrebné prispôsobiť tomu aj životosprávu: odporúčame konzumovať o 1/3 menej jedla (jesť tak, aby ste nepociťovali hlad, ale neprejedať sa – napr. namiesto 6 knedlí 4, miesto 3 rožkov 2, vypustiť 1 jedlo denne, dať si o pivo menej a pod.), prijímať o 1/3 viac zeleniny – predovšetkým listovej (môžete zeleninou napr. nahradiť prílohy) a mať o 1/3 viac pohybu (pešo do práce, po schodoch namiesto výťahom, šport, plávanie, vychádzky a pod.). Dôležitá je pravidelnosť, správny pitný režim (denne vypiť minimálne 2,5 l tekutín, pri nadmernom potení 3 a viac litrov) a „nehrešiť“ na to, že je Vám s Emulips Forte po jedle „ľahko“, takže potom skonzumujete väčšie porcie a pod.! Emulips Forte pomáha pri užívaní v kombinácii s vlákninou upraviť telesnú váhu, hoci je určený predovšetkým na harmonizáciu činnosti tráviaceho traktu. Tým, že uľahčuje štiepenie a trávenie tukov postupne upravuje metabolizmus tukov a následne prispieva k zdravému a bezpečnému úbytku nadbytočných kilogramov (a predovšetkým centimetrov na objeme) u vysokého percenta ľudí, pretože práve porucha metabolizmu tukov je veľmi častou príčinou nadváhy.

Otázka

Je možné užívať Emulips Forte pri cukrovke?

Odpoveď

Áno. Je to dokonca veľmi vhodné. Výrobky OKG sú doplnky stravy, takže sú úplne bezpečné (pri dodržaní informácií uvedených na etiketách), žiadny z výrobkov OKG nemá nežiadúce účinky. Ak by bola napr. nejaká kontraindikácia alebo skupina ľudí, pre ktorých konkrétny výrobok nie je vhodný (napr. diabetici), muselo by to byť v súlade s našou legislatívou uvedené na etikete výrobku. Všetky výrobky OKG sú samozrejme notifikované na Ministerstve zdravotníctva ČR a zodpovedajú normám EÚ. Emulips Forte posilňuje činnosť tráviaceho traktu, stimuluje pankreatickú aktivitu, pomáha regulovať poruchy funkcie pankreasu. Keďže významne posilňuje činnosť pankreasu je vhodným podporným prostriedkom liečby pri diabete. Odporučili by sme ho doplniť ďalšími výrobkami OKG: OK Alfou+ na stimuláciu činnosti pankreasu a OK Omegou-3 Complete, ktorá okrem iného, vďaka zvýšenému obsahu omega-3 mastných kyselín, napomáha optimalizácii glykémie.

Otázka

Za ako dlho je možné zaznamenať zmeny pri užívaní Emulips Forte?

Odpoveď

Telo každého človeka a to, čo sa deje vo vnútri sa veľmi líši, tzn. že výsledky sa budú takisto rozchádzať. Všeobecne sa dá povedať, že väčšina ľudí zaznamená pocity zlepšenia okamžite (zmizne pocit ťažkosti po jedle, nadúvanie, upraví sa vyprázdňovanie...), výraznejší efekt sa dostaví v priebehu troch týždňov. Odporúčame užívať Emulips Forte minimálne 1 až 3 mesiace. Pri množstve ťažkostí môže Emulips Forte pôsobiť ako vhodný podporný prostriedok liečby.

Emulips
Emulips Forte
Emulips Slim
Factor Base Kids
Emulips Slim DRINK
OK Alfa+
OK Beta+
OK Gama+
OK Omega-3 Complete
OK Omega+
OK Tau+
Factor Base NO
Factor Base Detox
Factor Base
Factor Base AntiAge
OK Gel
OK Balsam
Migrenout
Příležitost na klíč OKG
Jak funguje podnikání s OKG v praxi?

POMÁHAJTE S NAMI


pomáhejte s námi (pdf)

Copyright © 2019 O.K.G., s.r.o. Všetky práva sú vyhradené.


Nepoznám heslo
×